Uvoľnite sa, zrelaxujte, oživte.

Baňkovanie

13.09.2012 09:07

 

Liečenie bankami je metóda založená na prikladaní sklenených okrúhlych nádobiek - baniek nahriatych vzduchom, pri ochladzovaní ktorého sa vytvorí podtlak. Je to metóda veľmi stará, známa už zo staroveku. 
Pozitívne efekty : 
- zmiernenie bolesti 
- zvýšenie cirkulácie krvi a prívodu kyslíka 
- prekrvenie a okysličenie kritických bodov 
- odplavenie škodlivín z ich centra

 

Rozoznávame 3 druhy liečenia bankami: 

- Suché bankovanie sa aplikuje na zle prekrvených zónach a zníženom väzivovom napätí. Dobré výsledky sa dosahujú pre chronických stavoch, stavoch slabosti, kŕčovitých ochoreniach dutých orgánov, poruchách krvného obehu končatín alebo oblastí podkožného tkaniva. 
- Krvavé bankovanie sa aplikuje u ľudí so zvýšeným množstvom telovej tekutiny a krvi. Bankou sa odsáva malé množstvo krvi, povrchovým narezaním kože na presne určenom mieste na chrbte, čo následne vedie k pozitívnemu ovplyvneniu cirkulácie krvi a lymfy v mieste odsávania ako aj odstráneniu napätia v reflexnej zóne. (tento druh nevykonávam)
- Masáž bankami predstavuje mimoriadne jednoduchú a účinnú metódu ošetrovania. Jej účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva, ale aj do obalu svalov. Dobré výsledky sa dosahujú pre reumatických stavoch, stvrdnutí svalov, pri zápaloch, neuralgiách, bolestiach a napätí svalov a pod.

 

Hlavným cieľom liečenia odsávacími bankami je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovať jeho výkonnosť. V súčasnosti sa pre svoju nenáročnosť a pozoruhodný účinok pri liečení mnohých akútnych a chronických chorôb dostáva znova do pozornosti lekárov i laikov. 

Čas trvania je cca 20 - 30 minút.